Krst šestošolcev

V četrtek, 21. 9., je končno napočil čas, ko so bili šestošolci sprejeti na predmetno stopnjo.

Svoj krst so začeli s šestimi krogi okrog telovadnice in »desetimi sklecami«. Nadaljevali so s klasično poroko in plesom. Nato so morali devetošolce razdeliti po starosti; pravilno so uganili le enega. Sledila so vprašanja o tem, kaj vse so devetošolci v svojih osmih letih doživeli. Na vprašanja so večinoma odgovorili napačno, zato so morali delati kazenske sklece, med tem pa so devetošolci postavili labirint in črke, iz katerih so morali šestošolci ustvariti geslo, ki so si ga prej zamislili »devetarji«. Geslo se je glasilo Sej ni wažn. Pri ugotavljanju so bili neuspešni. Za konec krsta je sledila le še prisega, pri kateri so šestošolci obljubili, da bodo spoštovali letnik 2009 in Bakirja ter bodo vzor mlajšim učencem.

Upamo, da bodo pri izpolnjevanju prisege uspešni.

Učenci novinarskega krožka