Sejem poklicev

V življenju moramo sprejeti veliko odločitev in izbira srednje šole je zagotovo ena izmed njih. Devetošolci smo postavljeni pred izbiro srednje šole, ki običajno ni najlažja.

Prav iz tega razloga smo se v petek, 20. 10. 2023, z avtobusom odpravili v Idrijo na sejem poklicev. Predstavilo se nam je kar nekaj šol z različnimi programi, ki segajo vse od gimnazij do strokovnih srednjih šol. Dijaki in učitelji so nas sprejeli toplih rok in nas seznanili s poukom in delom na šolah. Poleg tega se nam je predstavilo kar nekaj lokalnih podjetij in program MJob.

Dan smo zaključili z obiskom knjižnice v Črnem Vrhu, kjer nam je gospa Metoda Jereb predstavila poklic knjižničarja. Povedala nam je veliko zanimivih in uporabnih informacij in nam zaželela vso srečo na naši poti v svet.

Novinarka Erika Furlan Poženel