Intervju z devetošolcem Jakobom Mlakarjem

V okviru šolskega novinarstva sem za rubriko intervjuji opravila pogovor z devetošolcem Jakobom Mlakarjem, mladim kolesarjem in na splošno zavzetim športnikom, ki je pred kratkim pridobil status športnika.

NOVINARKA: Da prebijeva led, te najprej vprašam, kako si.

JAKOB: V tem trenutku sem v redu.

NOVINARKA: Super, da si. Torej, kdaj si začel trenirati kolesarjenje in zakaj?

JAKOB: Trenirati sem začel v prvem razredu, ker je prej trenirala tudi moja sestra in sta me potem ona in oče vpeljala v ta šport.

NOVINARKA: Pri katerem klubu treniraš?

JAKOB: Treniram pri klubu MBK Črni Vrh.

NOVINARKA: Si morda kdaj razmišljal, da bi spremenil športni klub?

JAKOB: Ja, bi ga, saj naš klub zdaj razpada, saj je večina najboljših kolesarjev odšla ven iz našega kluba ali pa se začela ukvarjati s katerim drugim športom.

NOVINARKA: Bi z nami morda delil kakšen svoj dosežek?

JAKOB: Hmm, dosežki … Torej moji najboljši dosežki so bili v začetku kariere, ker nisem imel toliko sotekmovalcev in konkurence, v zadnjem času pa so malo bolj skromni, ker je konkurenca postala malo močnejša.

NOVINARKA: Kateri pa je tvoj največji dosežek?

JAKOB: Moj največji dosežek je bil, ko sem postal državni prvak v kategoriji U-9 v tretjem razredu.

NOVINARKA: Imaš v tej sezoni še kakšno tekmo?

JAKOB: Sezona se konča z novim letom, za slovenski pokal smo opravili že vse tekme, pozimi pa me čaka še zimska liga, pri kateri bom verjetno sodeloval.

NOVINARKA: Bo tvoja nova poškodba (nategnjena kita na prstu), kaj vplivala na tvojo udeležbo na tekmah?

JAKOB: Ne, na srečo ne bo, zaradi nje bom imel samo malo daljši počitek (smeh).

NOVINARKA: Ali sploh rad treniraš kolesarjenje?

JAKOB: Ne, ne treniram več najbolj rad.

NOVINARKA: Pred kratkim si dobil status športnika. Kakšni so občutki ob tem?

JAKOB: Amm, v bistvu se mi zdi, da je zdaj, ko imam status športnika, vse isto, kot je bilo. Sicer sem lahko malo več odsoten od pouka, ampak ker zdaj nimamo nobenih hudih priprav ali tekme, tega ne morem ravno izkoristiti (smeh).

NOVINARKA: Kaj te še zanima poleg kolesarjenja?

JAKOB: Poleg kolesarjenja hodim še h klekljanju, drugače me pa zelo zanimata še nogomet in odbojka.

NOVINARKA: Ali imaš že kakšne načrte za prihodnost?

JAKOB: Mislil sem končati s kolesarjenjem in se pridružiti kakšnemu nogometnemu klubu.

NOVINARKA: Glede na to da si v devetem razredu, ali morda že veš, kje boš nadaljeval šolanje?

JAKOB: Rad bi se vpisal na srednjo strojno šolo v Novi Gorici, tam pa bi se vpisal tudi v nogometni klub (če mi bo uspelo).

NOVINARKA: No, Jakob, prišla sva do konca z vprašanji. Hvala, ker si si vzel čas za ta intervju. Adijo.

JAKOB: Adijo.

Napisala Mirjam Krevs, mlada novinarka